Blog Post

Felsefe ve Bilim Tarihi Söyleşileri

Felsefe ve Bilim Tarihi Söyleşileri

Türk Tarih Kurumu, felsefe ve bilim tarihi alanındaki tartışmaları gündeme getirmek ve bir tartışma zemini oluşturmak adına “Felsefe ve Bilim Tarihi Söyleşileri” serisi hazırlamıştır. Kasım 2022 – Mayıs 2023 tarihleri arasında her ay bir defa yapılacak  bu konuşmaların ilkini 24 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi ve Bilim Kurulu üyemizden olan Prof. Dr. İhsan FAZLIOĞLU gerçekleştirecektir.

Prof. Dr. Mahmud Erol KILIÇ, Prof. Dr. Hayri KAPLAN, Prof. Dr. Yavuz UNAT, Doç. Dr. İbrahim Halil ÜÇER, Doç. Dr. Fahri MADEN ve Dr. Öğr. Üyesi Gaye DANIŞAN’ın katılımlarıyla gerçekleşecek “Felsefe ve Bilim Tarihi Söyleşileri”nde, İslam dünyasında astronomi çalışmaları, tasavvuf ve bilim; İbnü’l-Arabî ve Osmanlı tarihinde takvimler gibi konuşmalar yapılacaktır.

Felsefe, tarih, bilim tarihi, felsefe tarihi gibi alanlarda çalışmalar yapan akademisyen ve akademisyen adayları ile bu alana ilgisi olan herkese açık olan bu söyleşiler Türk Tarih Kurumunun Konferans Salonu’nda gerçekleşecektir.

Söyleşi Programı için Tıklayınız.